Dobra

Lokalizacja:
Bielsk Podlaski

Powierzchnia użytkowa:
134m2

Powierzchnia zabudowy:
161m2

​Projekt:
2020

Projektowany przez nas dom, funkcjonalnie miał za zadanie spełnić potrzeby 4-osobowej nowoczesnej rodziny. Z uwagi lokalizację, poszanowanie tradycji i preferencje Inwestorów, wizualnie mieliśmy za zadanie zaprojektować elewację na wzór „podlaskiej chaty”. Do budynku zaprasza nas tradycyjnie stosowany na tych terenach ganek. Przy oknach pojawiają się żaluzje na wzór regionalnych okiennic, które mają za zadanie ochronić wnętrze od słońca, a jednocześnie być ozdobą tego domu. Zastosowane motywy i ciekawa kolorystyka sprawiają, że budynek wpisuje się w klimat podlaskiej wsi.
Budynek powstał po połączniu dwóch prostych brył inspirowanych tradycyjną formą podlaskiej zabudowy. Taras dostępny z obu części budynku, został zaprojektowany jako dopełnienie rzutu. Dodaliśmy zadaszenie strefy wejściowej w postaci ganku. Jest to bezpośrednie nawiązanie do lokalnego, wiejskiego budownictwa. Elewację frontowej oraz od okna od strony tarasu zdobią zewnętrzne żaluzje z motywem roślinnym, na wzór podlaskiej wycinanki. Podczas tworzenia tego projektu postawiłyśmy na tradycyjne materiały i żywe kolory.

Funkcjonalnie ten budynek to wystrefowany układ w kształcie litery L. Od wiatrołapu wchodzimy do, pół otwartej na salon, kuchni. W strefie dziennej mamy dostępną również kotłownię, toaletę i spiżarnię. Dodatkowo kuchnia i salon posiadają wyjścia na taras, który jest przedłożeniem strefy dziennej. W drugiej części budynku mamy trzy sypialnie z obszerną łazienką i pralnią. Główna sypialnia posiada własną garderobę. 

©2024. Realizacja: artdot.pl