Koniec Kresów

Lokalizacja:
Michałowo

Powierzchnia użytkowa:
138 m2

Powierzchnia zabudowy:
167 m2

Projekt:
2022/2023

Realizacja:
planowana na 2024

Dom parterowy w technologii szkieletu drewnianego. Zamówiona dokumentacja została opracowana w formule projekt budowlany + projekt wnętrza. Dzięki temu uzyskałyśmy spójność bryły budynku, układu funkcjonalnego i wyglądu zewnętrznego z wnętrzem. 

Działka na której zaprojektowaliśmy dom znajduje się w otoczeniu łąk i pól, zamkniętych w kwartale lasu. Zaprojektowany „na końcu świata” budynek ma być ostoją dla jego mieszkańców. Powstał w po covidowej rzeczywistości – mieści mix funkcji, które dają możliwość zaspokojenia wszystkich potrzeb jego mieszkańców. Podstawowa funkcja mieszkalna, uzupełniona jest o przestrzeń do pracy i relaksu. 

Lokalizacja budynku na działce nie jest przypadkowa. Duże przeszklenie w salonie skierowane jest na łąkę – co było jedną z kluczowych wizji Inwestorki. Okna w części dziennej domu dają możliwość przejrzenia budynku na wskroś – stojąc na tarasie widzimy widok rozprzestrzeniający się po drugiej stronie domu.

Dom funkcjonalnie jest podzielony na kilka stref: dzienną, prywatną/nocną oraz biurową, która w przypadku odwiedzin może być sypialniami gości. 

​Dom harmonicznie wpisuje się w istniejące otoczenie – bryła budynku nawiązuje do prostej, wiejskiej zabudowy, a wykończenie deską elewacyjną – jest materiałem występującym w naturze. Wnętrze zaprojektowaliśmy w kolorach ziemi, jednak nie brak w nim energetycznych akcentów – m.in. w postaci widocznych na wizualizacjach obrazów autorstwa Pani Edyty Grzyb, w których posiadaniu Inwestorka była przed rozpoczęciem prac projektowych. Wyeksponowanie tych prac we wnętrzu było kolejną z wizji projektowych.

Poniżej prezentowane rzuty to alternatywne układy funkcjonalne, które powstały na etapie prac koncepcyjnych. Dodatkowo prezentujemy wizualizacje z użyciem brązowej deski elewacyjnej.

©2024. Realizacja: artdot.pl