Księżyno

Powierzchnia opracowania:
112m2

​Zakres opracowania:
projekt kompleksowy

​Projekt:
2021

​Realizacja:
2021

Wizualizacje:
SPATIA STUDIO Ewelina Szymańska

Zdjęcia:
AIO Agency Diana Bagińska

Projekt wnętrza domu z motywem kolorów ziemi, cegły i akcentów czerni. Strefa dzienna została zaprojektowana w kolorach ciepłego beżu, przełamana ponadczasową zielenią. W części jadalnianej mamy funkcjonalny sześcioosobowy stół, dalej wygodny narożnik i fotel, stanowiące idealne miejsce wypoczynku. W przestrzeni pod schodami została zaprojektowana biblioteczka na książki i dodatkowe miejsce do przechowywania. Kontynuacją tej części domu jest wiatrołap, toaleta i kuchnia. Tutaj również mamy zbliżoną kolorystykę. W niewielkiej łazience zmieściliśmy wszystkie niezbędne sprzęty. Została ona optycznie powiększona dzięki zastosowaniu wklejanego lustra na całej ścianie za umywalką. W kuchni mamy wysoką zabudowę na całej szerokości ściany. Dzięki temu zyskaliśmy dużo miejsca do przechowywania – spiżarnia dostępna na wyciągnięcie ręki. W części zabudowy mamy ukryty blat – idealne miejsce na Termomix i inne tego typu sprzęty, które wolimy ukryć. Na środku pomieszczenia znajduje się obszerna wyspa, a nad nią okap z metalową zabudową. To tutaj w kulinarnej podróży możemy przenieść się do Włoch, przyrządzając spaghetti lub pozostać na Podlasiu lepiąc pierożki. ​

Na piętro domu prowadzą wygodne schody wykończone płytką gresową. Balustrada to białe metalowe przepierzenie z drewnianym pochwytem. Na piętrze mamy przytulną sypialnię gospodarzy. Kolory przewodnie to biel i odcienie niebieskiego. 

Nietypowo zastosowaliśmy wzorzystą tapetę na suficie. Podobny motyw został powtórzony na podłodze w łazience kąpielowej. Nietypowa mozaika została dopełniona prostym, harmonijnym i jasnym wnętrzem. W pomieszczeniu tym, udało nam się zmieścić wszystkie potrzebne potrzebne w łazience kąpielowej sprzęty – wygodną wannę, otwarty prysznic, toaleta i umywalka z pojemną zabudową.

©2024. Realizacja: artdot.pl