Zakole

Zakres:
projekt koncepcyjny

​Powierzchnia użytkowa:
169m2

​Powierzchnia zabudowy:
147m2

Projekt: 
2020

Prosta forma domu z dwuspadowym dachem, została przełamana płaską bryłą garażu przechodzącą w zadaszenie strefy wejściowej. Od strony elewacji ogrodowej, częściowo zadaszony taras, dostępny z salonu i bezpośrednio z kuchni. Na elewacji zastosowaliśmy blachę płaską w kolorze miedzi. 

Do wiatrołapu można wejść bezpośrednio z zewnątrz budynku lub z wygodnego dwustanowiskowego garażu. Z tego pomieszczenia mamy dostępną garderobę, a następnie przejście do strefy dziennej. Z holu dostępne są toaleta i spiżarnia. Następnie po lewej stronie znajduje się kuchnia, zaprojektowana na kształt litery L. Znalazło się miejsce na wyspę, która daje dodatkową powierzchnię roboczą i miejsce do spożywania posiłków. Salon to komfortowa przestrzeń do wypoczynku i przestronna strefa jadalniana. Strefa ta została doświetlona z trzech stron dużymi oknami.

Na piętrze znajduje się sypialnia główna, z własną łazienką i garderobą oraz dwie dodatkowe sypialnie. Z korytarza dostępne łazienka i pralnia. Na niewielkiej powierzchni pierwszego piętra, udało się zmieścić wszystkie wymagane przez Inwestora funkcje.

Projektując ten budynek wyszliśmy od prostej dwuspadowej bryły, w której nie udało się zmieścić założeń użytkowych. Bryła została powiększona na parterze o garaż. Wizualne podkreślenie ciemnym kolorem bryły garażu dało efekt odcięcia. Stąd pomysł na przeciągnięcie dachu garażu nad strefę wejściową, które będzie funkcjonalne oraz uzasadnione wizualnie. Powstała ciekawa rama, która została powtórzona na elewacji ogrodowej. Aby nadać charakteru budynkowi, zostały zaproponowane niestandardowe rozwiązania materiałowe – blacha, i kolorystyczne – miedziany i antracyt.
©2024. Realizacja: artdot.pl