Zaścianki

Lokalizacja:
Zaścianki, Białystok

Powierzchnia użytkowa:
158m2

​Powierzchnia zabudowy:
188m2

Projekt:
2021

Realizacja:
2021

Nowoczesny parterowy dom szkieletowy, typu stodoła, pod Białymstokiem. Został zaprojektowany w miejscu starej stodoły, rodziców Inwestorki, która była częścią siedliska. Bryła wpisuje się w otoczenie i współgra z zastanym krajobrazem. Duże przeszklenia sprawiają, że wnętrze otwiera się na zielone otoczenie domu. Materiały zastosowane na elewacji nawiązują do wykończenia budynku, który kiedyś stał w tym miejscu. Na bez okapowym dachu zastosowaliśmy blachę na rąbek, a na ścianach ciemne, palone, pionowe deski kontrastujące z białym gładkim tynkiem.

Projekt powstał dla rodziny z dziećmi. Mamy dużą część dzienną, w której mieści się kuchnia z wyspą, biuro oraz łazienka. W strefie nocnej dwa pokoje oraz sypialnia z prywatną łazienką. Z części dziennej mamy dostęp do wygodnego przesłoniętego tarasu. Atutem budynku jest połączony z częścią dzienną, przez wiatrołap, garaż wraz z kotłownią. 

Pierwszym pomysłem na elewację było zastosowanie, od strony północnej, na całości ściany zewnętrznej ciemnej deski elewacyjnej. A stopniowej zmniejszanie jej ilości na ścianach szczytowych, tak aby południowa elewacja była pokryta nią w jak najmniejszym stopniu. Wynikowo na elewacji ogrodowej, wykończenie z deski zaprojektowaliśmy pomiędzy górną linią okien a okapem dachu. Poniżej jasny tynk, zachodzący na ściany szczytowe. W efekcie czego, bryła budynku zyskała oryginalny i uzasadniony podział materiałowy i kolorystyczny. 

Kolejnym pomysłem był prosty podział – szczyty budynku w jasnym tynku, a elewacja frontowa i ogrodowa w całości wykończone ciemną, paloną deską elewacyjną. Zostały jedynie zaakcentowane jasnym wykończeniem strefy wejściowe – od frontu do wiatrołapu, a od tyłu budynku do kotłowni. Druga wersja okazała się prostsza oraz bardziej ekonomiczna w wykonaniu, co było przeważającym argumentem, na ostateczny wygląd realizacji

Huraaaaa! Nasz projekt został zrealizowany! Realizacja wykonana z dbałością o detale przez generalnego wykonawcę – firmę Hygge Hus. Polecamy.

W naszych mediach społecznościowych znajdziecie wideo- referencję z którą relacją na temat tego jak wygląda współpraca z nami przy projekcie indywidualnym. Dziękujemy inwestorom!

©2024. Realizacja: artdot.pl